Tort weselny – jak dekorować

Tort weselny – Ceremoniał, jak go dekorować?

Od wielu już lat normą na nieomalże każdym weselu jest obecność tortu. Najczęściej w późnych godzinach wieczornych, przy akompaniamencie muzyki przygotowana jest ta niespodzianka. Goście weselni z ciekawością oraz zamiłowaniem wyczekują na tę chwilę. Stanowi ona niedrobną atrakcję jakiejkolwiek tego rodzaju dużej uroczystości. Bez względu czy jest to wesele na ponad sto osób lub przyjecie w gronie rodziny organizatorzy śluby przykładają do jakości tortu weselnego gigantyczna wagę. Torty i figurki na tort weselny mają swą praktyczną symbolikę i znaczenie. Umieszczany jest on na honorowym centralnym miejscu pośród zgromadzonych gości. Nowożeńcy osobiście kroją pierwszy kawałek oraz częstują się nim wzajemnie. Ma im to dostarczyć szczęście, jest symbolem słodyczy oraz bogactwa w przyszłym życiu małżeńskim. Po pewnym czasie każdy z gości wezwanych na tę uroczystość dostaje kawałek tortu weselnego by wspólnie świętować razem z młodą parą. Im większym kunsztem cukierniczym okaże się ta niespodzianka, tym lepsze wrażenie oraz zadowolenie zostanie zdobyte poprzez osoby kosztujące tego specjału.

Dostatnia oferta cukiernicza odnośnie tortów ślubnych, którą można znaleźć np. TUTAJ jest podyktowana dojrzewającym zapotrzebowaniem na elitarne specjały. Młodzi małżonkowie przykładają do tego coraz pokaźniejsze znaczenie. Spośród dziesiątków projektów, kształtów, kolorów oraz smaków wybierają ten, jaki najwierniej spełnia ich wyczekiwania. Teraz torty weselne i figurki na tort weselny ukierunkowane są również pod względem pory roku w jakiej odbywa się ślub. Wiosną oferowane są wyroby nawiązujące do środki tej pory.

Cukiernicy przystosowują rodzaj ciasta oraz masy do temperatury i klimatu. Zazwyczaj lekkie i śmietanowe torty, z lekką masą proponowane są na tę uroczystość. Motywem nadrzędnym są wiosenne kwiaty takie jak przebiśniegi, krokusy, stokrotki lub konwalie. Są tam także figurki na tort weselny. Niezmiernie modnym jest, aby powielać na torcie weselnym motywy i desenie używane w bukiecie ślubnym panny młodej, ozdób sali czy tematu głównego uroczystości. Wiosenny tort na ogół wykonywany jest w zrozumiałej, pastelowej kolorystyce, przeważają tudzież miłe owocowe smaki. Sam tort jest równie istotny jak prezent na ślub.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *