VII Festiwal Górski Wondół Challenge w Szczyrku

Festiwal Górski

Festiwal Górski

Przeglądając moje ulubione strony internetowe zauważyłem, że już wiadomo kiedy odbędzie się VII Festiwal Górski. Oficjalna informacja mówi, że VII edycja odbędzie się jak zawsze w Szczyrku 4-5 marca 2017 w CKiR Orle Gniazdo.

Myślę,  że to termin, który należy zarezerwować a jeśli interesujesz się górami, alpinizmem i wspinaczką to wręcz koniecznie. Organizatorzy wśród, których jest między innymi GOPR oddział beskidzki, zawsze stają na wysokości zadania przygotowując dla gości festiwalu wiele atrakcji w postaci prelekcji, warsztatów, szkoleń i wystaw. Ja osobiście czekam na najnowsze filmy z Banff Mountain Film Festival. Ciekawie zawsze też prezentują się GOPR-owsy w szczególności gdy dopisze pogoda i prezentują się ze śmigłowcem. To zawsze wypada efektownie.

Goście VII edycji Festiwalu Górskiego Wondół Challenge

Organizatorzy zdradzili już pierwszych gości, którzy przybędą do Szczyrku. Są to Bogusław Kowalski – alpinista, współautor wielu nowych dróg w wielkich ścianach gór Ameryki Południowej, między innymi na dziewiczej, tysiącmetrowej ścianie El Monstruo w północnej Patagonii, na południowej ścianie El Sfinge w Andach Peruwiańskich oraz na wschodniej ścianie Torre Sur w masywie Torres del Paine w Patagonii. Wspinał się również w Tatrach, Dolomitach, Alpach, w Górach Szkocji i w Himalajach. Autor wielu publikacji i felietonów o tematyce górskiej oraz Janusz Majer polski wspinacz i himalaista,  współzałożyciel (wraz z Arturem Hajzerem) firmy Alpinus, współzałożyciel firmy Mount, właściciel marki HiMountain.  W latach 1980-92 prezes Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, skupiającego wybitnych alpinistów i himalaistów w tamtym czasie. Wiceprezes Polskiego Związku Alpinizmu w latach 1987-1993, przewodniczący Komisji Wspinaczki Wysokogórskiej PZA. Od 23 listopada 2013 szef programu „Polskie Himalaje”, którego częścią został program Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera.

Mam nadzieję, że już niebawem poznamy dalszych gości festiwalu górskiego. Bieżące informacje o gościach festiwalu górskiego można znaleźć tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *