System Resys w górnictwie – skuteczne ratownictwo górnicze

resysGórnictwo jest jednym z najniebezpieczniejszych zawodów na całym świecie. Nie dziwi więc fakt, że branża górnicza bardzo chętnie przyjmuje wszystkie nowinki dotyczące zarówno sposobu i technologii wydobycia, jak i samych systemów dotyczących bezpieczeństwa pracy i standardów zachowań podczas nieprzewidzianych zdarzeń. Każda z technologii, która w znaczący sposób poprawia bezpieczeństwo i jakość pracy górników jest bardzo pozytywnie odbierana. W tym artykule chcemy bliżej przyjrzeć się zagadnieniu komunikacji w ratownictwie górniczym, które jest bezpośrednio związane z pracą górników na całym świecie.

Komunikacja – szansa na szybszy ratunek.

Każdy z ratowników górniczych nie wyobraża sobie pracy bez możliwości komunikacji z innymi ratownikami – to sposób, aby szybciej dotrzeć do poszkodowanych, skuteczniej nawigować w wyrobiskach czy ratować o zdarzeniach lub stanie górników jednostki czekające na udzielenie pomocy medycznej na powierzchni. System komunikacji dla górników musi być nie tylko wytrzymały, ale także nieskomplikowany. Ciągnące się kable, konieczność podłączania słuchawek do innych odbiorników lub po prostu ogromne słuchawki – taki system działa, ale na pewno nie jest wygodny i dla ratownika może okazać się swoistą kulą u nogi.

System łączności bezprzewodowej Resys

System Resys, który został zaprojektowany i stworzony przez firmę 2RHP sp. z o.o. to odpowiedź na potrzeby komunikacji dla ratownictwa górniczego. System gwarantuje możliwość bezprzewodowej łączności pomiędzy ratownikami (system korzysta z technologii full duplex, która wykorzystywana jest również w telekomunikacji – oznacza to, że Resys pozwala na jednoczesną komunikację w obie strony). Ponadto Resys pozwala na monitorowanie funkcji życiowych oraz namierzanie poszczególnych odbiorników. Resys jest swojego rodzaju centrum komunikacyjnym dedykowanym do pracy w trudnych warunkach pod ziemią.

Z tego systemu łączności mogą korzystać nie tylko ratownicy górniczy, ale także sami górnicy – kopalnie chętnie inwestują w tego typu komunikację, która nie ogranicza górników, jednocześnie dając im wygodne, skuteczne i nowoczesne narzędzie do komunikacji – zarówno podczas codziennej pracy, zwiększając tym samym skuteczność i wydajność górników, jak również podczas wypadków czy sytuacji kryzysowych, gdy Resys przydaje się dla ratowników.

System Resys to obecnie jeden z najbardziej innowacyjnych systemów dedykowanych do pracy w trudnych warunkach – potwierdzają to liczne certyfikaty, a także nagroda, którą przyznała kapituła Konkursu Górniczy Sukces Roku 2016  w kategorii Innowacyjność dla firmy 2RHP sp. z o.o.. Więcej na temat systemu RESYS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *