Radzisz sobie na niemieckim w szkole?

Nauka niemieckiego przez skomplikowaną gramatykę i długie słownictwo, sprawia trudności nawet doświadczonym osobom. W polskich szkołach możemy uczyć się tego języka od 1 klasy gimnazjum. Jak radzisz/radziłeś sobie w szkole? Niemiecki sprawiał Ci problemy? Dziś opowiem Ci jak ja opanowałem niemiecki w Liceum na 5! Zapraszam!

Moja historia

Zanim opowiem Ci o sposobach, które pomogły mi w nauce niemieckiego w szkole i zaliczeniu wszystkiego na 5 – przedstawię Ci moją historię.

Od 1 klasy Liceum uczyłem się języka niemieckiego. Niestety moi nauczyciele nie wiedzieli nic poza tym co było napisane w książce. Miałem problem nawet z nauczeniem się pomieszczeń w szkole w języku niemieckim. Wymowa też nie była moją mocną stroną, czasami podczas odpowiedzi nie potrafiłem wymówić słowa, którego się wcześniej nauczyłem! Tak, te czasy możliwe że już dawno minęły, są lepsze książki, dużo osób, które pracowały w Niemczech i znają niemiecki od praktycznej strony. W każdym razie uczniowie problemy nadal mają…

Nauczyłem się systematyczności

Dopiero w klasie maturalnej, po latach prób i błędów, nauczyłem się, że problem leży w mojej systematyczności. Nawet takie słowa jak określenia pomieszczeń w szkole wymagają powtórki od czasu do czasu. Gdy tylko zacząłem powtarzać sobie każdego tygodnia słówka z poprzednich lat, wszystko zaczęło układać się po mojej myśli!

Wy macie dziś o dużo łatwiej niż miałem ja. Możecie skorzystać ze stron na których takowych pomieszczeń w szkole się nauczycie – pomieszczenia w szkole. Dzięki temu uczyć można się nawet w autobusie, tak aby nie tracić potrzebnego nam czasu. Wystarczy tylko pamiętać o systematyczności!

I jak pomieszczenia po niemiecku nauczone?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *