Masaż Abhaynga w Katowicach

Masaż Abhaynga w Katowicach to nałożenie olejku i lekkie masowanie ciała. Często leczniczy i zwykle ciepły olejek jest wmasowywany w całe ciało przed kąpielą. Może być korzystny dla zachowania zdrowia i stosowany jako lek na niektóre schorzenia. Można go włączyć do rutyny odpowiedniej dla prawie każdego. Terapia Abhyanga to starożytna praktyka.We wcześniejszych wiekach ludzie praktykowali podtrzymujące życie sposoby manipulowania ciałem w celu wytworzenia siły, mobilności, elastyczności i pamięci, które przeplatały się z kosmosem

Nakładanie olejku na skórę, a następnie masaż w określonych kierunkach, znane jest w ajurwedzie pod nazwą Abhyanga. Masaż Abhaynga w Katowicach w określonym kierunku poprawia krążenie krwi, ułatwia usuwanie toksyn z tkanek, łagodzi zmęczenie fizyczne i psychiczne, poprawia pracę układu mięśniowo-szkieletowego, usuwa sztywność i ciężkość ciała oraz prowadzi do uczucia lekkości. Wspomaga rozwój zdrowego ciała, pomaga w poprawie sylwetki, regeneruje tkanki ciała i redukuje masę ciała oraz tkankę tłuszczową. Dodając do tego mnóstwo chorób, Abhyanga ma działanie lecznicze dzięki farmakologicznemu działaniu leków stosowanych w przetwarzaniu oleju. Sanskryckie słowo Sneha oznacza zarówno „olej”, jak i „miłość”, a efekty Abhyanga są podobne do efektu nasycenia miłością. Oba doświadczenia mogą dać głębokie poczucie stabilności, ciepła i komfortu. Wszystkie klasyki ajurwedy opisały różne zalety Abhyangi wraz z jej przeciwwskazaniami. Nie ma takiego opisu procedury Abhyangi poza komentarzem Dalhany, który wspomniał, że Abhyanga powinna być stosowana w kierunku Anuloma (w dół). Ponownie w późniejszym okresie Shri Kasture opisał specyficzne ruchy Abhyangi w kończynach i stawach, w kończynach należy ćwiczyć Abhyanga w kierunku wzrostu włosów. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że jeśli Abhyanga jest nakładana w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, może powodować łamanie włosów, a także powodować dyskomfort u odbiorców. Logika ruchów okrężnych nad stawami może wynikać z obecności węzłów chłonnych i pobocznych sieci żylnych wokół tych obszarów. Masowanie tych obszarów może poprawić drenaż limfatyczny, a także drenaż żylny tych obszarów.

Masaż Abhaynga w KatowicachBiorąc pod uwagę te korzystne efekty tego specjalnego manewru, w promowaniu i utrzymaniu zdrowia u zdrowych, a także w leczeniu chorób u chorych, procedura ta zyskała duże znaczenie w praktyce klinicznej. Ten proces manipulowania skórą i mięśniami jest wysoce zalecany w Ajurwedzie do rutynowej praktyki nawet dla zdrowej osoby, która ma świadomość szczęśliwego i zdrowego życia. Uważa się również, że jest to skuteczna procedura terapeutyczna w hamowaniu i eliminowaniu patologicznego procesu siejącego spustoszenie w tkankach organizmu.

Według Harisa Johari region kręgosłupa i głowy powinny być masowane jako całość, ponieważ rozwijają się razem jako całość w życiu embrionalnym. W obszarze od miednicy do palców, Prana lub energia spływa w dół, gdy ciało napiera na ziemię i siłę grawitacji nogami. Kończyny górne tworzą skoordynowaną całość, która wciąga energię do ciała. Wyjaśnił, że podczas masażu pleców uderzenia należy wykonywać w górę, gdyż ruch przeciwny będzie miał zastosowanie tylko do zabawy seksualnej. Tutaj możemy przeanalizować, że przyczyną kierunków ruchów w dół może być kształtowanie się mięśni, ponieważ w kończynach są one przeważnie liniowe, a ich przyczepy znajdują się również w dystalnej części kończyn, więc manipulacje masażem są przeprowadzane w dół, aby poprawić krążenie krwi w mięśniach. W obszarze pleców kierunek masażu jest skierowany do góry, być może dlatego, że tutaj również przyczepy mięśni są lepsze od pochodzenia, więc powód masowania pleców w kierunku do góry jest taki sam jak w przypadku masażu kończyn.

Pacjent jest rozbierany do minimum i poproszony, aby usiąść prosto na stole Dhara i nałożyć olej na całe ciało od skóry głowy po podeszwy. Następnie zmusza się go do leżenia na plecach, a ta pozycja jest idealna do nakładania oleju na klatkę piersiową i brzuch, a także na przednią część kończyn. Twarz najlepiej też manipulować w tej samej pozycji. Następnie pacjent jest proszony o odpoczynek na lewym boku. Prawa strona pleców, tułów, prawy bark, prawe ramię oraz zewnętrzna strona prawego biodra i kończyny dolnej są w tej pozycji łatwo dostępne. Prawa pozycja boczna jest przeciwieństwem lewej pozycji bocznej. W pozycji na brzuchu pacjent spoczywa na brzuchu. W tej pozycji plecy, pośladki, tylne części kończyn i podeszwa są łatwo poddawane olejowaniu.

Korzystne efekty – masaż Abhaynga w Katowicach

Masaż Abhaynga w Katowicach nie jest prostą procedurą aplikacji olejku i manewrów, raczej zachowuje doskonałość tkanek ciała, jeśli zastosowany olej jest odpowiedni dla Prakriti pacjenta. Dlatego jest zalecany u normalnych osób do rutynowej codziennej praktyki. Ponadto, gdy olej jest wybierany zgodnie z chorobą chorego, leczy również choroby.

Oto niektóre z dobroczynnych efektów, jak: Mrijaprada (oczyszcza z brudu), Varnaprada (poprawia cerę ciała), Twakdardyakara (pomaga zachować elastyczność skóry), Vyadhikshamatwa (przywraca naturalną odporność), Jarahara (odmładza tkanki ciała, wspiera zdrowie i zapobiega procesom starzenia), Vatahara (łagodzi Vata dosh), Kaphahara (łagodzi Kapha dosha), Abhighata sahyatva (redukuje efekt urazu, jeśli jest), Kleshasaha (pomaga przezwyciężyć niepokój i stres), Shramahara (rozluźnia mięśnie i łagodzi zmęczenie), Balavan (poprawia siłę fizyczną), Dhatu pushti janana (wspiera doskonałość tkanek ciała), Priyadarshana (upiększa sylwetkę), Swapna kara (poprawia zdrowy sen), Drishti prasadakar (poprawia wzrok), Pushtikara (regeneruje i odżywia tkanki ciała), Ayushkara (odżywiając tkanki ciała Abhyanga przedłuża życie.