Łańcuchy śniegowe w Zakopanem?

łańcuchy śniegowe zakopane

Wybierasz się w Polskie Tatry? Nie zapomnij o łańcuchach śniegowych!

Założyć łańcuchy śniegowe czy nie założyć łańcuchów śniegowych? To jest pytanie dla każdego, kto bywa w Zakopanem w okresie zimowym. Bez względu na to, jaką decyzję ostatecznie się podejmie – i tak ważne jest, że kierowca zawsze powinien mieć je pod ręką.

Zdaniem ekspertów wszyscy kierowcy podróżujący na wyższych wysokościach w miesiącach zimowych powinni założyć łańcuchy na opony i to nawet wtedy, gdy przewiduje się, że pogoda będzie słoneczna i przyjemna. Zawsze w tych optymistycznych prognozach, mogą wystąpić opóźnienia i fakt, że ma się wtedy pod ręką łańcuchy na koło Zakopane może stanowić naprawdę wielką różnicę.

Dlaczego i kiedy warto używać lub kupić łańcuchy śniegowe?

Zakładanie łańcuchów warto rozważyć na terenach górskich już w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia – gdyż w tym czasie trwa oficjalny sezon podróży zimowych. Ludzie, którzy często podróżują przez Zakopane i okoliczne tereny powinni mieć założone łańcuchy, bo inaczej mogą się spotkać z potencjalnymi negatywnymi skutkami zignorowania tej kwestii. W najlepszym przypadku będzie to konieczność tracenia czasu na poszukiwanie łańcuchów, ale może to nawet doprowadzić do odholowania w przypadku, gdy pojazd zablokuje jezdnię, czy co gorsza – groźnego wypadku.

Konsekwencje podróżowania w zimie po terenie górskim bez odpowiedniego przygotowania mogą być poważne, a szczególnie wtedy, gdy deszcz zamienia się w śnieg. Brak wyobraźni nierzadko doprowadza do tego, że ludzie znajdują się w naprawdę trudnej sytuacji.

Łańcuchy śniegowe Zakopane – jak znaleźć odpowiednie?

Z racji tego, że istnieje wiele różnych rodzajów opon, nie można zakładać, że sklepy z częściami samochodowymi lub stacje paliw będą mieć akurat te łańcuchy samochodowe Zakopane, jakich potrzebujesz. Dodatkowo, ceny w jakich będą oferowane w takich miejscach są najprawdopodobniej dużo wyższe, niż zapłaciłbyś w lokalnym punkcie, jak np. http://wulkanizacja-zakopane.pl/oferta.html.

Łańcuchy śniegowe można z łatwością znaleźć w sprzedaży podczas zimowych miesięcy. Ważne jest również to, by przed faktyczną potrzebą skorzystania z łańcuchów na drodze założyć i zdjąć je kilka razy wcześniej w normalnych warunkach, by wiedzieć na co się przygotować.

Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze łańcuchów na opony?

  • rozmiar opon,

  • marka i model samochodu,

  • typ posiadanego pojazdu.

Na punkt ostatni należy zwrócić szczególną uwagę, gdyż rozróżnia się łańcuchy śniegowe do różnych stylów jazdy. Można dostać inne do zwykłych osobówek i samochodów dostawczych. Dostępne są także łańcuchy dedykowane dla pojazdów ciężarowych i terenowych. Nie można też przy wyborze zapomnieć o różnicy w materialne wykonania – część proponowanych zestawów jest wykonana ze stali stopowej tytanowej, a inna – manganowej. Zwykle nie ma jednak żadnych różnic jeśli chodzi o ogniwa – mają one formę rombową ukośną.

Jesteś w Zakopanem i zapomniałeś o łańcuchach śniegowych? Spokojnie! Całe szczęście okoliczne warsztaty są na to przygotowane – czego najlepszym przykładem jest ten wyżej wymieniony czyli WULKAN Maciej Piwowarczyk. Nie zbagatelizuj tej kwestii – pamiętając o tym, że w górach pogoda jest najbardziej zmienna. Zadbaj zatem o bezpieczeństwo na drodze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *