Ja tego nie rozumiem! Kk?

Poloniści biją na alarm, z roku na rok coraz większa część naszej mowy ulega globalizacji. Pojawiają się skróty myślowe jak kk, ok, cr. Internet ten trend potęguje i wprowadza skróty myślowe, przez co ludzie zamiast wyrażać się pełnymi zdaniami, używają często dwuliterowych skrótów. Czy to jest dobre dla języka polskiego?

Nie.

Nie wiesz co oznacza ten skrót?

Mimo iż globalizacja nie jest dobra, musisz dostosowywać się do obecnych standardów. Przez brak znajomości skrótów językowych kojarzonych z internetem, możesz zostać wyśmianym przez znajomych, albo źle zrozumiany. Gdzie możesz przeczytać o skrótach i ile ich istnieje?

Polecam zajrzeć do stron jak np. – http://najlepszegrymmorpg.pl/co-oznacza-skrot-kk-kc-bk-cr-km-btw-j-w/. Znajdziesz tutaj listę 8 skrótów językowych, najważniejszych, które pozwolą Ci rozumieć więcej ze slangu młodzieży/często dorosłych już osób.

Co możesz zrobić, aby zapobiec globalizacji?

Globalizacja to nic innego jak zacieranie różnic kulturowych i nadawaniu „nudy” językowi, architekturze, czy jedzeniu. Za niedługo nie rozróżnimy wielkich miast. Wszystko będzie wyglądać tak samo. Globalizacji trzeba przeciwdziałać. Najlepiej poprawiać osoby, które mówią skrótami i prosić, aby pisały do nas pełnymi zdaniami. Tak to wystarczy!