Identyfikator dla psa – niewielki gadżet, wielka sprawa

identyfikator-engraveNa ulicach miast oraz wsi widok zbłąkanego bądź wyglądającego na bezpańskiego psa, który nie posiada żadnej obroży ani oznak przynależności do jakiegokolwiek człowieka, zdarza się coraz rzadziej. Nie oznacza to jednak, że problem ten nie istnieje – wręcz przeciwnie. Co jakiś czas Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Schroniska mają „ręce pełne roboty” z psami, które zostały „odłowione” i które czeka przykry los w schroniskowej klatce, na zawsze bądź do czasu aż nie zgłosi się po nie aktualny bądź przyszły właściciel. Istnieją też okresy w roku, kiedy taki scenariusz sprawdza się niezwykle często – chodzi o sylwester, kiedy przestraszone fajerwerkami psy uciekają od właścicieli.

Jeśli trudno jest zapobiec takiej sytuacji, dobrze jest przygotować się na taką ewentualność – jak to się kolokwialnie mówi, znacznie lepiej jest „zapobiegać, aniżeli leczyć”. To właśnie w celu takiego zapobiegania warto jest zaopatrzyć się w tak prosty gadżet, jakim jest identyfikator dla psa, który niejednokrotnie może nawet uratować mu życie, a w większości wypadków przyspiesza czy w ogóle umożliwia odnalezienie właściciela.

 

Identyfikator dla psa – gdzie kupić?

Identyfikatory dla psów, określane również jako adresówki dla psów, dostępne są w wielu miejscach – zarówno w sieci jak i sklepach stacjonarnych. To jednak internet daje w tej kwestii największe możliwości, bardzo szerokie pole manewru.

 

W sieci można znaleźć między innymi adresówki:

  • wykonane z różnych materiałów (metal, plastik)
  • adresówki w formie obroży bądź właśnie identyfikatora doczepianego do obroży
  • adresówki różniące się między sobą sposobem nanoszenia na nie tekstu (na przykład telefonu do właściciela)

 

Jakie dane powinny znaleźć się na identyfikatorze dla psa?

  • imię psa – opcjonalnie, wiele osób uważa, że lepiej tego nie robić, w razie gdyby ktoś chciał go zatrzymać
  • telefon – do właściciela bądź właścicieli
  • dodatkowe informacje – na przykład o alergii bądź koniecznych do podania lekach

 

Aby posiadanie przez psa adresówki miało sens, koniecznie trzeba umieścić na niej odpowiednie dane, które przyspieszą jego powrót do domu. To jednak nie wszystko – znaczenie ma również jakość takiej adresówki. Ważne, aby była wykonana z bezpiecznego dla psa materiału, odpornego na zniszczenia i by naniesione na niej dane nie mogły ulec zniszczeniu. W tym wypadku idealnym przykładem wydaje się być wybijana adresówka dla psa. Identyfikator z wybijanymi znakami, zgodnie z wzorcem obowiązującym w wojsku. Więcej na oficjalnej stronie internetowej – identyfikatory dla psów – Engrave.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *