Bardzo dobry Burger Łódź

Burger Łódź, Burgery w ŁodziByłem ostatnio w Łodzi i znalazłem miejsce warte odwiedzenia. Po dość długiej podróży z Gdyni postanowiłem zatrzymać się w Łodzi i coś skonsumować. Do tego celu wykorzystałem zjazd z Autostrady Bursztynowej prowadzący do ulicy Józefiaka a następnie ulicą Rokicińskiego ruszyłem do centrum. Ku mojemu zaskoczeniu dosłownie po kilku minutach znalazłem właściwe miejsce czyli Cochise Burger Łódź na ulicy Maksyma Gorkiego 30.

Cochise Burger Łódź – Co wybrać?

Ja zostałem uraczony przepysznym burgerkiem o dźwięcznej nazwie TOMAHAWK czyli 200 gram czystej wołowiny na ostro w chrupiącej bułce. Jest to burger warty polecenia dokładnie tak jak piszą właściciele na swojej stronie: Zawsze świeże, dobre i duże burgery – dokładnie takie, jakich chcą jeść porządni Indianie i solidni Kowboje. Ja w pełni zgadzam się z tym opisem, dodałbym jeszcze do tego głodnych podróżnych :).

Menu jest bogate w burgery, znajdują się w nim takie specyficzne nazwy jak: Step, Kaktus, Coyote, Apacz, Wrangler czy Cochise, który jest specjalnością tego zakładu. Mnie jednak od razu zauroczył wspomniany już Tomahawk dzięki piekielnie ostrym papryczką. Ten burger w Łodzi był warty każdej złotówki. Restauracja serwuje też danie zwane Mięcho z Kija czyli dość nowatorska nazwa na popularnego w Polsce Kebaba. Mamy też dobrze wysmażone fryty duże i małe.

Cochise – Co to za nazwa?

Nazwa Cochise nie jest przypadkowa – pod nią kryje się pamięć o wielkim wodzu plemienia Apache, który nosił właśnie takie miano. Cochise był upartym, odważnym i szanującym tradycję Wodzem Apachów, który pielęgnował swoją kulturę i tożsamość. To właśnie On zainspirował właścicieli lokalu do stworzenia wyjątkowej restauracji serwującej burgery w Łodzi. Wierzę, że podobne jak właściciele zainspirowali się działaniami wodza Cochise – tak samo i on zachwyciłby się kuchnią i burgerami, które mamy przyjemność tutaj spróbować pod szyldem nawiązującym do jego imienia. Niestety Wódź Cochise nie może ich spróbować ale ty możesz. Ja polecam Cochise Burgery Łódź i zapraszam Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *