Ajurweda dla zdrowia

ajurweda dla zdrowia

Ajurweda dla zdrowia – Co to ?

Ajurweda (org. Ayurveda, pochodzenie słowa „ayur” życie, „veda” – wiedza) jest jedną z najstarszych udokumentowanych nauk leczniczych. Świadczą o tym notacje w księgach wedyjskich, które są najstarszymi zapisami cywilizacji ludzkiej. Od 1979 roku jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako idea zdrowia i terapii.

 

Czemu Ajurweda dla zdrowia:

  • Ajurweda i jej mądrość, liczy prawie 5000 lat,
  • interesująca i mądra nauka mówiąca jak zdrowo oraz pomyślnie żyć,
  • ma prawo skorzystać z niej ktokolwiek,
  • zgodna z naturą,
  • holistyczna, całkowita – patrzy na wszelkie poziomy człowieka,
  • daje obszerną świadomość, siebie, swojego ciała,
  • jak się ją przyjmie, ugości – daje zdrowie oraz radość,

Dlatego również, coraz to częściej jest również definiowana „medycyną przyszłości”. Podyktowane jest to rosnącym zamiłowaniem mieszkańców Zachodu, jacy poszukują i praktykują coraz to częściej naturalne sposoby utrzymania zdrowia oraz jego kuracji.

Nadrzędnym celem ajurwedy jest „utrzymać zdrowie zdrowych oraz leczyć choroby chorych” Charaka Sutra Samhita.

To oznacza, że jej zamiarem jest osiągnięcie zdrowia przez dążność do stanu równowagi oraz harmonii, lecz nie przez złagodzenie objawów choroby, lecz uwzględniając wszelkie aspekty życia – fizyczne, umysłowe oraz duchowe. Właśnie w tym tkwi bogactwo oraz czar Ajurwedy, iż jest to całościowy, holistyczny system – przetestuj też ayurveda.

Ajurweda jest zatem mądrością w pełni ofiarowaną zdrowiu, jaka uczy jak każdego dnia o nie dbać na przeróżnych płaszczyznach, a również jest nauką mówiącą jak zwalczać choroby, kiedy się pojawią i jak zapewnić sobie wewnętrzny rozwój. Ajurweda nie jest trudna, ale nieraz na początku może uczynić komplikacje, bo potrzebuje od praktykującego przejęcia odpowiedzialności za swój stan zdrowia.

Medycyna ajurwedyjska i zioła ajurwedyjskie są głównie skupione na profilaktyce zdrowia. W wypadku chorób najogromniejszy wynik osiąga w pierwszych fazach ich rozwoju. W przypadku zaawansowanych niedogodności o wiele bardziej łagodzi skutki uboczne oraz zmniejsza czas rekonwalescencji.

Stosuje ona naturalne sposoby leczenia. W najwyższym stopniu legendarne to ziołolecznictwo, polecana herbata ajurwedyjska, zabiegi oczyszczające w tym masaże ajurwedyjskie, odpowiednio odpowiednia dieta, zgodny sposób konsumowania posiłków, zmiana stylu życia, odpoczynek oraz odprężenie, medytacja, programy oczyszczania, ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia oddechowe, pracę z emocjami, a taże inne…

Zgodnie z Ajurwedą wszystko w przyrodzie składa się z pięciu elementów: powierzchni, powietrza, ognia, wody oraz ziemi. Po pewnym czasie te detale łączą się ze sobą, tworząc trzy podstawowe przymiotniki, które w Ajurwedzie oznaczamy „doshami”. Posiadamy następujące dosze jak: vata, pitta, kapha. Te trzy przymiotniki są wszędzie: w roślinach, w zwierzakach, a również w nas.

Jakakolwiek dosza posiada własne specyficzne przymiotniki, dominujące szczegóły, lokalizację w ciele, rolę, odniesienie do zmysłów, odniesienie do emocji, przyczyn które ją zaburzają, skłonności do chorób, sposoby ich balansowania.

W stanie naturalnym nasze dosze funkcjonują w równowadze, wiemy wtedy, że jesteśmy zdrowi i radośni. W stanie nienaturalnym dosze są niezrównoważone lub ewentualnie podwyższone, co jest nadrzędnym powodem powstawania chorób. Pragniesz więcej? Chcesz ruszyć drogą Ajurwedy? To sprawdź sklep Lubieeko.pl – Ajurweda dla zdrowia i zacznij zdrowo żyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *